آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته

انتقال تصویر بر روی گوشی تلفن همراه و کامپیوتر :

در انتقال تصویر dvr چند روش وجود دارد ابتدا باید نیاز خود را بدانیم و سپس شرایط و موارد لازم را بررسی و تهیه کنیم

۱- جهت انتقال تصویر بر روی گوشی یا کامپیوتر شخصی اگر در محیط داخل مثل یک ساختمان یا مجموعه قرار داشته باشیم نیازی به سرویس اینترنت نداریم. درصورتی که در شبکه داخلی هستید ابتدا باید آی پی dvr خود را بدانید . می توانید با مراجعه به dvr و یا از طریق مودم آی پی خود را مشاهده نمایید.

بعداز به دست آوردن آی پی داخلی و پورت مورد نظر آن را داخل مرورگر وارد نموده وبعداز ورود اطلاعات کاربری سپس وارد محیط تحت وب dvr خود می شوید.

طبق تصویر مراحل را دنبال کنید

پس از ورود به سیستم میتوانید با فعال کردن پلاگین مخصوص دی وی ار تصاویر را به صورت زنده و همچنین play back ها را مشاهده کنید.

جهت انتقال تصویر بر روی موبایل باتوجه به نوع dvr و نوع انتقال تصویر باید اپلیکیشن نسخه موبایل را دریافت کنید برای اینکار باید به سراغ dvr رفته و در قسمت شبکه و یا ابر آن را از طریق بارکد خوان دریافت کرده و نصب نمایید سپس وارد محیط برنامه شوید و در قسمت دستگاها یا Device ها بر روی علامت + زده و مشخص کنید که انتقال تصویر از چه روشی انجام بگیرد یا از طریق سناریو p2p و یا از طریق ip ویا دامنه که می توانید ازسرویس ddns شرکت استفاده کنید. در انتقال تصویر ip/domain سرعت انتقال بسیار بالاتر از p2p میباشد .

در انتقال تصویر به روش (Domain/ip) باید موارد زیر را انجام دهید:

۱- داشتن یک آی پی استاتیک یا ثابت یا ثبت نام در سایت و دریافت سرویس ddns

۲- پشتیبانی سرویس دهنده اینترنت شما از port forwarding که فعلا فقط سرویس ADSL قابل پشتیبانی است.

۳- انجام تنظیمات هدایت تصویر در مودم از طریق یکی از روشهای (Port forwardin,dmz,upnp) که در مورد اینها توضیح خواهیم داد.

۴- انجام تنظیمات ip/domain در application موبایل

در صورتی که از روش p2p انتقال تصویر انجام دهید نیاز به انجام مراحل فوق نیست و تنها با وارد کردن اطلاعات ابر یا سریال دستگاه در گوشی خود تصویرdvr را دریافت خواهید کرد.
دیدگاهتان را بنویسید